piątek, 24 lutego 2017

Albumik z baz kartkowych

Dziś inspiruję na blogu Przyda Się albumem niewielkich rozmiarów, którego karty to dobrze znane kwadratowe bazy kartkowe Anita's.
Okładkę obkleiłam otuliną i płótnem, niestety dość sztywnym, przez co w pewnych miejscach się "połamał".
Na przyszłość będę wiedziała, że tego typu sztywne płótno lepiej przyklejać na sztywno, na płasko, bez otuliny.
Zdjęcia w albumie autorstwa Marka Żarnowskiego. Modelka ze mnie marna, ale podoba mi się klimat tych zdjęć. Ale to było dawno... Nie wierzę, że mogłam wyjść z domu i to jeszcze na sesję zdjęciową taka nieuczesana i niepomalowana, ale wygląd saute i roślinność- wygląda to spójnie i świeżo :)

Dalej to już jest mediowe szaleństwo. Białe i czarne bazgrołki, srebrne akcenty, chlapania rozwodnioną farbą. Wypukłe wzory z masek i proszki mineralne, które znajdziecie na półkach Przyda Się.
Posypało się w sklepie nowościami, mnie zaciekawił drobny proszek Onyx i srebrna farba na bazie wody.


Pamiętacie temat przewodni lutego? Płótno! I nie chodzi mi tylko o okładkę. Wykorzystałam je również do wytłoczenia faktury płótna na papierze. Dzięki temu papierowe kwiatki wyglądają jak materiałowe.
Płotno występuje u mnie nie tylko na okładce. Widzicie?Niespodzianka! Jeszcze jedno zdjęcie w roślinnych bazgrołkach tworzących ramkę. Złote listki, bo złotko musiało być, uwielbiam efekt złocenia!

Pracę zgłaszam na wyzwanie Rapakivi >>KLIK<<.
Zainspirowałam się kolorami: zielonym, szarym, białym, czarnym i beżowym.
Także retro zegarem (u mnie na okładce), gałązkami (pierwsza strona), roślinnością, naturą, starą książką, drewnem, biało-czarnymi paskami, strzałką ( jest u mnie kilka srebrnych strzałek m.in. na okładce, widać przy intensywniejszym przypatrzeniu się, bo mocno je zamalowałam).


Ze sklepu scrapakivi.com wykorzystałam te białe pręciki, które przemalowałam srebrną farbą.

8 komentarzy :

 1. Świetny album.

  Zapraszam na Candy!
  blogger.com/blogger.g?blogID=4498258689877649623#editor/target=post;postID=4832832838937361521;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=2;src=postname

  OdpowiedzUsuń
 2. Album zachwyca mnie każdą stroną... jest doskonały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Choć nie jestem fanką albumów, gdyż mało jest takich co mnie zachwycą do tego stopnia, że zawieszam na nich dluzej oko... Twój jest śliczny i okładka wyszła pieknie.

  OdpowiedzUsuń