piątek, 5 maja 2017

Akwarelowe kwiaty dla mamy

Witajcie!

Ostatnio tu trochę cicho, nieco odpuściłam blogowanie. Pogoda nie zachwyca, ale nie przeszkadza mi to w spędzaniu czasu na zewnątrz.
Dzisiaj odkupię nieco moje niechciejstwo, bo post troszkę dłuższy. Dwie kartki, tag i pomysł na...
Zacznijmy od kartek. Znajdziecie je na blogu Przyda Się. Tam też znajdują się linki do użytych produktów. Serdecznie zapraszam.


Wiecie jakie to kwiaty? Mam nadzieję, że udało mi się odwzorować je na tyle, że zgadniecie, a jeżeli nie wyszło mi to tak jednoznacznie i oczywiście, odpowiedź na blogu Przyda Się ;)

Teraz czas na kolejną odsłonę kwiatowo-liściastej kompozycji, stemplowaną na zwykłym papierze, nie akwarelowym, dlatego trzeba uważać z ilością farby i wody. Która wersja przemawia do Was bardziej?A teraz pomysł na proste kwiaty ze stempli. Do ich wykonania użyłam stempla od Studio Forty (z tego zestawu). Do odbitego środka wystarczy dorysować obrys i gotowe. Na zdjęciu niżej pokazuję, jak dobrałam kolory cienkopisów i tuszów. Należy pamiętać, że tusze Memento są na bazie wody, więc mogą się rozmazywać przy kolorowaniu akwarelami. Podobnie cienkopisy- nie są wodoodporne! Czarna wersja z tuszem VersaFine i cienkopisem Micron jest wodoodporna.Wykorzystane matriały:
Karty do PL Family Portraits: Crisp, Artsy i Abstract
Stemple Studio Forty Flowers 1, Flowers 2, Alphabet Clear, Alphabet Brush
Akwarele Kuretake Gansai Tambi
Tusze:
   - Distress Ink w kolorach: Spun Sugar, Thumbled Glass, Shabby Shutters, Pumice Stone
   - Tsukineko Memento (jak na zdjęciu i New Sprout)
   -  Tsukineko Brilliance Lime Pearlescent
   - VersaFine Onyx Black
   - VersaColor: Mint i Seafoam
Cienkopis Micron i cienkopisy Staedtler
Nuvo Jewel Drops Sea Breeze
Nuvo Crystal Drops Oyster Grey

Miłego dnia,
Angelika


4 komentarze :